Jestem psychologiem, pedagogiem i psychoterapeutą poznawczo behawioralnym (w trakcie szkolenia). Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Doświadczenie zdobywałam w Domach Dziecka i Centrach Pomocy Kryzysowej w Polsce i Wielkiej Brytanii, a także w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii Dzieci i Młodzieży w Józefowie oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego “Psychoklinika” w Chotomowie. Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi z zaburzeniami więzi (ZW) i reaktywnymi zaburzeniami przywiązania (RAD), przebywającymi w rodzinach adopcyjnych, zastępczych i w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Pracuję z osobami dorosłymi, młodzieżą i dziećmi. Prowadzę treningi umiejętności społecznych (TUS) z elementami treningu zastępowania agresji.

W kontakcie z drugą osobą najważniejsze jest dla mnie zrozumienie, akceptacja i poufność. W swojej pracy kieruję się kodeksem etyczno-zawodowym psychologa i psychoterapeuty. Stale poszerzam wiedzę uczestnicząc w szkoleniach oraz konferencjach, a swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Terapia Poznawczo behawioralna zalecana jest w leczeniu depresji, fobii, GAD, zaburzeń  lękowych z napadami paniki, OCD, hipochondrii,  zaburzeń adaptacyjnych,  nastroju (ChAD) oraz wszelkich innych zaburzeń natury emocjonalnej i społecznej.

 

Joanna Strus-Mikuła