Wizyta online może być równie skuteczna jak wizyta w gabinecie. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach:

  1. Zapewnij sobie spokojne miejsce spotkania, bez wchodzących do pomieszczenia osób i bez narażenia na przypadkowe zakłócenia spotkania. Ważne, aby Twoja uwaga nie była rozproszona w czasie wizyty on-lin na innych sprawach i zdarzeniach.
  2. Przygotuj się: miej pod ręką notatnik, coś do picia i wygodne miejsce.
  3. Upewnij się, że Twój sprzęt i połączenie będzie wystarczające do przeprowadzenia spotkania. Jeśli chcesz, możemy zrobić małą próbę przed zaplanowaną wizytą.
  4. Jeśli chcesz nagrać spotkanie, zapytaj psychologa/terapeutę, czy możesz to zrobić. Nie wszyscy wyrażają zgodę, ale w niektórych przypadkach nagranie psychoterapii jest zalecane. Nie publikuj nigdzie nagrania bez wyraźnej zgody rozmówcy.
  5. Konsultacja lub spotkanie z osobą niepełnoletnią też jest możliwa, jednak jak zwykle, najpierw jest spotkanie z rodzicem/rodzicami. W czasie rozmowy psychologa/terapeuty z dzieckiem nie przebywaj w tym samym pokoju jeśli nie jesteś o to proszony, nie stój pod drzwiami ani nie podsłuchuj 😉 to bardzo ogranicza kontakt z dzieckiem. Bądź też pod telefonem – jeśli Twoje dziecko w czasie spotkania wyłączy się, zacznie zajmować się czym innym – zadzwonimy z prośbą o interwencję.

 

Jeśli masz jakieś pytania lub coś nie jest jasne dzwoń, smsuj, pytaj. Chętnie odpowiemy.

 

Wizyta online. Jak się przygotować.